Enne õppe broneerimist palume kindasti lugeda läbi allpool olev informatsioon. See aitab broneerida õiget õpet ja annab vastused lihtsamatele küsimustele.

Kuigi julgelt võib öelda, et mäest alla liuglemine nii suuskadel kui ka lumelaual on igal juhul tore, lubame Teile, et nauding on veelgi suurem, kui valdate õiget tehnikat ja saate ennast lumel vabalt tunda. Planeerides oma talvepuhkuseks mõeldud ajast osa õppele, veendute peagi selle sammu õigsuses. See on parim viis omandamaks suusa- ja lumelauasõidu nipid ohutult ning kiiresti, et olla valmis kogenud instruktori käe alt väljudes sõidumõnude täierinnaliseks nautimiseks.

Q&A

Kas mäepilet on hinnas? Kõigil suusakooli tundides osalejatel on vajalikk Axess süsteemi kiipkaart - vajadusel saab selle 6€ eest koha pealt osta. Kui tund toimub õppenõlval, siis laetakse kaardile tunni kestvuse ajaks sõiduaega tasuta. Kui õpilane on juba õppenõlvast edasi arenenud, tuleb osta lisaks ka põhinõlva mäepilet - selle hind on vastavalt keskuse hinnakirjale.

Millist õpet broneerida? Päris algajatele soovitame broneerida ainult individuaalne õppe. Instruktor saab tegutseda effektiivsemalt, samuti on algajate puhul (eriti lapsed) tihti vajalik füüsiline abistamise kontakt ja sõidu korrigeerimine. Mitme õpilasega on see juba keeruline ja ei ole ohutu.

Kellele sobib grupiõpe? Grupiõppe eelduseks on õppijate samalaadne tase, olgu siis algajad või edasijõudnud. Algajate grupiõpet teostame alates 8a k.a. Edasijõudnute grupiõpe (alates 2 inimest) sobib neile, kelle tase on samalaadne.

Kas varustus on hinnas? Ei ole, varustus on võimalik rentida Kuutsemäe suusalaenutuse rendipunktist. NB! Rendipunkt töötab jooksva järjekorra alusel, rahvarohketel päevadel (nädalavahetused, riigipühad, koolivaheaeg) tuleb varuda varustuse rentimiseks kuni 30min kuni 1 tund.

Kui pikk peaks olema õpe? Eelkooliealistele (5-6a) soovitame alustuseks 55min õpet harjumiseks ja tutvumiseks. Kooliealistele ja täiskasvanutele soovitame instruktoriga arengus jõuda vähemalt paralleelsete suuskadega sõitmiseni. Lauatamisel vähemalt mõlemas suunas ja mõlemal kandil sõitmiseni. Päris väikelastele (3-4a) oleks soovitav alguses üldse teha esimene tutvus ja varustuse proovimine, kohanemine talviste oludega. Piisab täiesti kui koos vanemaga siledal maal libistades edasi-tagasi ja olla üldse suusakeskuses. Aga iga inimene on arengus erinev, konkreetsed soovitused saab instruktor anda juba protsessi käigus. Võite kindlad olla, selliselt muutub sõidunauding märgatavalt meeldivamaks kui algtasemel suusatades/lauatades.

 

Õppereeglid • Õpet teostatakse vastavalt konkreetselt tellitud teenusele

 • Individuaalõpe tähendab ühe inimese õpetamist

 • Grupiõpet teostatakse ainult üle 8.a. õpilastele. Edasijõudnute grupiõpet eeldusel, et õppijate tase on samalaadne ning õpilane suudab isesisvalt sõita õppenõlval sahka ja teostada sahkpööret probleemideta

 • Instruktor võib tehe erandeid ja muuta tellitud teenuse olemust juhul, kui ta veendub, et õpilased on selleks võimelised. Vastava otsuse võtab vastu instruktor ainuisikuliselt

 • Eelneval kokkuleppel teenuse muutmise osa kliendiga, tuleb tasuda kliendil juhul, kui teenus kallineb

 • Instruktor ootab klienti tellimuskirjas märgitud kohas, selleks on Suusakooli maja peanõlva kõrval tähistusega MEETING POINT

 • Suusakool ei teeninda joobes kliente

 • Suusakool ja instruktor ei broneeri varustust. Samuti ei tegele kliendi varustuse organiseerimisega ning ka varustuse tehniliste probleemide lahendamisega. Sellega tegeleb rendivarustuse puhul rendipunkt.


 

Suuremate gruppide broneeringud ja erilahendused: suusakool@kuutsemae.ee

Tähelepanu! Instruktorite graafikute seis muutub onlines jooksvalt. Juhul kui vabu aegu hetkel ei kuvata, proovige palun mõne aja möödudes uuesti!

Suusakooli instruktoritel on õigus anda lifti järjekorras ja lifti kasutajatele korraldusi suusakeskuste reeglite täitmiseks.

Suusakooli instruktoritel ja õppetunnis osalevatel õpilastel on õigus kasutada lifti eelisjärjekorras.

BRONEERIMISE JUHIS

Broneerimiseks valige suusakeskus > soovitud õpe > instruktor > kuupäev > kellaaeg > vormistamine > makse kinnitamine

NB! Kalendri valikus tumeda alakriipsuga kuupäevad on vabad, juhul kui vaba kuupäeva ei kuvata, on instruktor juba hõivatud või ei tööta sellel kuupäeval. Uue instruktori valikuks klõpsake programmi alaosas asuvale nupule “tagasi” ja valige uus instruktor.

Koolitust on õigus tühistada või muuta tagasimakse võimalusega juhul, kui vastav päring on saadetud suusakool@kuutsemae.ee 48 tundi enne koolitust.

Õigeks ajaks tühistatud koolituse eest saab raha tagasi pangaülekandega. Vähem kui 48 tundi tühistatud broneeringute tasu ei tagastata.

KINNITATUD BRONEERINGU PUHUL SAABUB KLIENDILE KINNITUSKIRI!

 

BRONEERI SUUSAKOOLITUS

 

 • 1 inimene, individuaalõpe, hind inimese kohta 50min 45€

 • 1 inimene, individuaalõpe, 1t 40 min 80 €

 • 2 – 3in edasijõudnute grupiõpe, hind inimese kohta 50min 35€ / in

 • 4 – 6in edasijõudnute grupiõpe, hind inimese kohta 50min 30€ /in


Suusakooli õpilasel (nii lapsed kui ka täiskasvanud) on kohustus kanda õppe ajal kiivrit. Ilma kiivrita õpilasi õppetundi ei lubata.

Edasijõudnute grupiõppe eelduseks on õpilaste iseseisev laskumine õppenõlvast, soovitatav vanusele alates 8.a.

Suuremate gruppide, kooligruppide ja firmaürituste õppe puhul palume võtta ühendust maili teel!

Suusakooli kliendid pääsevad õppe ajal koos instruktoriga tõstukile eelisjärjekorras.

 

INSTRUKTORID

Oliver Treufeldt – suusainstruktor, litsents ESSIA / FNASI / LSSIA, keeled: EST, ENG, RU 

Esti Seer – suusainstruktor, litsents FNASI, keeled: EST, RU, ENG, FI 

Erlend Aav – suusainstruktor, litsents ESSIA / FNASI / LSSIA, keeled: EST, ENG, RUKarl Kristian Alasi – suusainstruktor, litsents ESSIA, keeled: EST, ENG, GER, bit FINToomas Hoole – suusainstruktor, litsents ESSIA, keel EST / RU 

Joosep Erik Jüriado – suusainstruktor, litsents NSI Austria L1, keeled: EST, ENG, GER 

Valdo Kangur – suusainstruktor, litsents NLI, ESSIA, keeled: EST, RU, ENG 

Anu Hark – suusainstruktor, litsents ESSIA, keeled: EST, ENG, IT 

Karmel Mägi – suusainstruktor, litsents ESSIA, keeled: EST, ENG 

Taavi Aaliste – mäesuusa ja lumelaua instruktor, litsents FNASI, keeled: EST, ENG, FI 

Tenno Männik – lumelaua instruktor, ESSIA litsents keeled: EST